tło ZPO Drzycim

Godło
Zespół Placówek Oświatowych
w Drzycimiu

ul. Broniewskiego 2
86-140 Drzycim
zpodrzycim@interia.pl
sekr.zpodrzycim@gmail.com
(052) 33 17 073
23/09/2015

Piknik ekologiczny

23 września 2015r. uczniowie klas III i IV wzięli udział w Pikniku Ekologicznym pod hasłem „ NIE dla śmieci – TAK dla dzieci”. Podczas spotkania, wspólnie z prowadzącą mgr Elżbietą Czapiewską, rozmawiali na temat ekologii, ochrony środowiska, potrzeby dbania o otoczenie. Zajęcia miały charakter interaktywny. Dzieci udzielały odpowiedzi, układały puzzle dotyczące segregacji odpadów, uczestniczyły w grze o podobnej tematyce. Zostały też zachęcone do wzięcia udziału w konkursie i wykonania pracy plastycznej na temat dbania o nasze środowisko. W czasie pikniku uczniowie otrzymali naklejki, zapinki, dyplomy i broszury. Odbył się także wyjazd terenowy na ścieżkę edukacyjną do Sierosławka, na zrekultywowane już składowisko odpadów.
Cały projekt finansowany był zez środków unijnych pozyskanych przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”.
W konkursie plastycznym pod tytułem „ Mój świat przed sprzątaniem i po” I miejsce zajęła Natalia Deręgowska (kl. IIIb), II miejsce – Alicja Malecha (kl. IIIb), III miejsce – Paulina Doliwka (kl. IIIa). Nagrodzone oraz wyróżnione prace wysłano do Chorzowa. Prace te zostaną opublikowane na profilu Projektu www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl
(zdjęcia w zakładce "galeria")

Projekt i wykonanie: Martin Wnęk