tło ZPO Drzycim

Godło
Zespół Placówek Oświatowych
w Drzycimiu

ul. Broniewskiego 2
86-140 Drzycim
zpodrzycim@interia.pl
sekr.zpodrzycim@gmail.com
(052) 33 17 073
04/07/2016

Wakacje z uśmiechem

Dzieci ze Szkoły Podstawowej z Drzycimia z uśmiechem  powitały wakacje. Jak co roku, przy współpracy z Urzędem Gminy, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Bankiem Spółdzielczym, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz indywidualnymi sponsorami i darczyńcami, szkoła zorganizowała dla 38 dzieci z rodzin ubogich niezapomniane wycieczki.
W ramach Projektu „Wakacje z uśmiechem” 27 czerwca byliśmy w Myślęcinku na ścieżce edukacyjnej Zaginionego Świata, gdzie znajduje się ponad 50 modeli dinozaurów, a także w Parku Rozrywki z licznymi atrakcjami. Następnego dnia obejrzeliśmy przygodowy film animowany Disneya „Gdzie jest Dory”, a także zwiedziliśmy zabytki Świecia i miło spędziliśmy czas przy ognisku na zamku. 29 czerwca byliśmy w magicznym miejscu  Kaszub – Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. W towarzystwie przewodnika zwiedzaliśmy takie obiekty jak: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier „Gryf Pomorski”, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Na własnej skórze mogliśmy odczuć efekty zawirowań błędnika zwiedzając „Dom do Góry Nogami” – symbol obalenia komunizmu. Czas spędzony w Szymbarku na pewno długo utkwi w naszej pamięci, pozostając miłym wspomnieniem i ciekawą lekcją historii.
Piękna pogoda i wspaniałe humory towarzyszyły także dzieciom podczas dodatkowej wycieczki do Fojutowa, gdzie znajduje się aquapark i niezwykle atrakcyjny plac zabaw.
Organizatorzy letniego wypoczynku oraz szczęśliwe dzieci dziękują wszystkim za pomoc w realizacji tego projektu.
Projekt i wykonanie: Martin Wnęk