tło ZPO Drzycim

zpodrzycim@interia.pl
sekr.zpodrzycim@gmail.com

Góra Grosza 2013

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie"

W dniach 25 listopada - 6 grudnia 2013r. nasza szkoła i przedszkole uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza", której organizatorem po raz 14 było Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad tą akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka. Dzięki hojności naszych uczniów i ich rodziców udało się zebrać 415, 50 groszy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy przekazany "grosz", gdyż dzięki nawet najdrobniejszym monetom zebranym w dużej ilości można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Wracaj
Projekt i wykonanie: Martin Wnęk