tło ZPO Drzycim

ul. Broniewskiego 2
86-140 Drzycim

Wakacje z uśmiechem 2014

„WAKACJE Z UŚMIECHEM 2014”

Dzięki ofiarności mieszkańców Gminy Drzycim oraz pomocy różnych instytucji można było zorganizować w pierwszym tygodniu wakacji letni wypoczynek dla dzieci z rodzin ubogich. Wycieczki do Grudziądza, Bydgoszczy, Tucholi oraz Osia i Fojutowa dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci obejrzały w kinie Helios przygodowy film animowany w 3D „Jak wytresować smoka 2”. W Mc Donald’s  otrzymały zaś pamiątkowe niespodzianki z tego filmu. Kolejno na ścieżkach dydaktycznych poznawały walory przyrodnicze Wdeckiego Parku Krajobrazowego, uczyły się rozpoznawać florę i faunę Borów Tucholskich. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat historii regionu, a także dawnych zwyczajów i obrzędów Borowiaków. Podczas pobytu w Fojutowie zwiedziły akwedukt – skrzyżowanie dwóch rzek: Brdy i Czerskiej Strugi. Niesamowitą atrakcją był jednak plac zabaw: zjeżdżalnie, liny, rury, statek piracki, drabinki, a przede wszystkim przejażdżki na gokardach. Wyjątkowe chwile dzieci spędziły także w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy – były skoki, rzuty, ślizganie, wspinanie, przeróżne zabawy.
Dodatkową wycieczkę zorganizowano również w ramach „Wakacji z uśmiechem” do Człuchowa    ( basen, ZOO) oraz do Chojnic.
Był to wspaniały wypoczynek, relaks i doskonała zabawa na początek wakacji.
Dzieci oraz organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli zorganizować „WAKACJE Z UŚMIECHEM 2014”.

Wracaj
Projekt i wykonanie: Martin Wnęk