09/09/2020

Ekolider 2020

4 września 2020 roku w Przysieku odbyła się odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzecią edycję Konkursu „Ekolider” – Ekologiczny edukator szkolny – Edycja 2020”, podczas której wyłoniono pięcioro laureatów.   Konkurs organizował Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”. Na konkurs „Ekologiczny edukator szkolny” wpłynęło kilkadziesiąt prac uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Były to projekty związane z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych. W tym roku uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z dodatkowym utrudnieniem jakim było odwołanie zajęć w szkołach z powodu pandemii. Uczestnicy realizowali swoje zadania konkursowe w sposób zdalny. Tym bardziej laureatom konkursu należą się brawa, a koordynatorom podziękowania za pomoc w realizacji zadań.
 
Praca z Zespółu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Drzycimiu zajęła II miejsce. Była to Gra ekologiczna „LEŚNY SAVOIR-VIVRE” w wykonaniu uczennicy kl.VIa Tamary Talaśki oraz koordynatora Bernadety Kęsik.
 
Członek Zarządu Województwa Pani Aneta Jędrzejewska oraz Dyrektor Departamentu Środowiska Pani Małgorzata Walter wręczyły laureatom nagrody w postaci rowerów i upominków.
 
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!!!