15/06/2021

Od Przyrodnika do Technika

W piątek w 11 czerwca w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu odbył się Finał IV edycji konkursu Przyrodniczo - Technicznego od "Przyrodnika do Technika" objęty patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika i Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego. Celem konkursu  jest uwrażliwienie młodzieży na problemy związane z ochroną środowiska przyrodniczego, zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska integrującej się Europy, rozwijanie poczucia współodpowiedzialności za środowisko naturalne, a także rozwijanie zainteresowań zawodowych uczniów i podkreślenie znaczenia zawodów technicznych.
W konkursie brało udział 154 uczniów z 17 szkół województwa kujawsko – pomorskiego. Konkurs składał się z trzech etapów.
Do finału zakwalifikowało się 6 uczestników, którzy rywalizowali o pierwsze miejsce rozwiązując zadania praktyczne w 5 kategoriach: Zielony krajobraz, Unia Europejska, Środowisko i technika, Zwierzęta towarzyszące, Czysta energia. Jednym z finalistów jest uczeń naszej szkoły – Ksawery Krauze, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Serdecznie gratulujemy!