Projekty Unijne


PROGRAM "OWOCE W SZKOLE"

Program "Owoce w szkole" skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu owoce jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

    świeże owoce (jabłka, gruszki),
    świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),

W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.PROGRAM "SZKLANKA MLEKA"

Uczniowie klas I-VI również  trzy razy w tygodniu otrzymują mleko w ramach programu „Szklanka mleka” W ramach programu do szkoły trafia mleko naturalne i smakowe. Akcja ma kształtować nawyki zdrowego odżywiania się wśród dzieci.Powyższe programy, w których bierzemy udział są finansowane  z UE za pośrednictwem Agencji Rynku Rolnego.