Konkursy


 

Podsumowanie konkursu zbiórki baterii w roku szkolnym 2019/2020 oraz innych akcji ekologicznych

 

W całym roku szkolnym 2019/ 2020 zebraliśmy razem z Przedszkolem 170,7 kg zużytych baterii.

 

 

 I miejsce zajmuje kl. IIb –  17,66 kg baterii

 

II miejce zajmuje kl. Vb –  16,03 kg baterii

 

III miejsce zajmuje kl. I –  12,96 kg baterii

 

 

                                            Serdecznie gratulujemy!!!

 

Zorganizowano szkolną zbiórkę elektroodpadów 24 i 25 X 2019r. w ramach Programu „Moje Miasto Bez Elektrośmieci”. Za uzyskane punkty szkoła otrzymała pomoce dydaktyczne  od organizatora Elektro Eko w postaci zestawu plastycznego, książek dla dzieci, pufy relaksacyjnej oraz gier do świetlicy szkolnej.Podczas całorocznej zbiórki  zebrano  również ok. 2 ton makulatury. Zbieraliśmy również  nakrętki plastikowe
 
Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup gier, przyborów szkolnych oraz drobnych nagród dla dzieci.
 
Wszystkim bardzo dziękujemy za wspaniałą postawę ekologiczną i zaangażowanie się w naszych akcjach.  Dziękujemy serdecznie naszym EKOLOGOM, którzy dbają o czystość wokół szkoły ( Olga Sadowska, Julia Friedrich, Paweł Skorupski, Paulina Jakóbiak, Marta Królikowska, Oliwia Uzdowska, Julia Banach, Mateusz Skorupski, Karolina Ziemińska oraz inni).
 
 

 

 

.....................................................................................................................

 

„Moja szkoła tym się chlubi - na zielone stawia, na zielonym być lubi” - konkurs

 

Parki krajobrazowe naszego województwa ogłaszały konkursy przeprowadzone w ramach projektu ,,Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” . Zadanie konkursowe Wdeckiego Parku Krajobrazowego polegało na wykonaniu prezentacji przedstawiającej działania szkoły, które promują postawy przyjazne środowisku oraz takie, dzięki którym uczniowie lepiej poznają otaczającą przyrodę. Zwyciężyła nasza szkoła i wygrała nagrodę – wyjazd na jednodniową wycieczkę do Wdeckiego Parku Krajobrazowego ( dla kl.Va)
 
Jednak z powodu epidemii koronawirusa planowane na wiosnę wyjazdy połączone z zajęciami ekologicznymi zostały przesunięte na wrzesień.
 
Projekt realizowany jest  przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz środków budżetu samorządu województwa.
 
 
 ..............................................................................................................................................................................

 

Podsumowanie konkursów kociewskich

 

Jak co roku uczestniczyliśmy w konkursach kociewskich organizowanych w Warlubiu ( 19 II 2020). Jednak z powodu przerwy w szkołach oraz zdalnego nauczania Gala Kociewska się nie odbyła. Nagrody na pewno dotrą w późniejszym terminie. W XXIV Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Prozy, Poezji i Piosenki Kociewskiej pod hasłem „Kociewie Krainą Szczęścia” uczestniczyło w sumie 73 uczestników z 11 placówek.

Z naszej szkoły nagrody otrzymały:   
    - Weronika Werońska kl. „O”                                                                                                                          
    - Michalina Wiśniewska kl. I                                                                                                                               
    - Karolina Gretkowska kl. IIIa                                                                                                                    
    - Wiktoria Blachowska kl. Vb
 
W konkursie plastycznym natomiast nagrody otrzymali:    
                                                                        
    - Nina Sadowska kl. IIb
    - Mateusz Warmbier kl. IIa  
    - Krzysztof Zalewski kl. Va
                 oraz wyróżnienie:                                                                                                                                                
    - Kinga Witak kl. I

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszyscy uczestnicy otrzymają również nagrody pocieszenia       ( prawdopodobnie w przyszłym roku szkolnym).

...............................................................................................................................................................................

 

Szkolny konkurs plastyczny pt.” Świąteczny obrazek”

dla klas I-III

 

Nagrody

 

Klasa I
  1. Piotrowska Natalia
  2. Kęsik Zofia
  3. Pęczkowska Nina
  4. Wiśniewska Michalina
  5. Witak Kinga
  6. Recki Patryk
  7. Deręgowska Karolina
  8. Krauze Karolina
 
 Klasa IIa
  1. Dempc Julia
  2. Balicka Lena
  3. Konopa Hubert
  4. Sass Fabian
  5. Ziółkowska Aleksandra
  6. Michalak Filip
 
Klasa IIb
  1. Duszyńska Julia
  2. Glazińska Nadia
  3. Szyndler Zuzanna
 
Klasa IIIa
  1. Łepek Dominika
  2. Chaciński Krzysztof
 
Klasa IIIb
  1. Łepek Klaudia
  2. Klimczak Ksawery
  3. Żurawiński Bartek
  4. Maćkowiak Kacper
 
Wyróżnienie
Jacek Kamrowski IIIb
Zielińska Blanka IIIa
Riesop Oliwier IIa
Herbatowski szymon IIa
Szałański Krzysztof IIIa
Olkowski Sergiusz IIIb
Topoliński Oliwier I

....................................................................................................................

 

Konkurs „ Edukujemy dzieci – jak segregować śmieci”

 

Kategoria klasy I – III
Laureat – Nadia Talaśka kl. Ia
Wyróżnienie I – Mateusz Warmbier kl. IIa
Wyróżnienie II – Oliwier Riesop kl. IIa
Wyróżnienie III – Karolina Gretkowska kl. IIIa
 
Kategoria klasy IV – VI
Laureat –Kamil Dybowski kl. IVa
Wyróżnienie I – Karolina Szopińska kl. VIa
Wyróżnienie II – Paweł Skorupski kl. VIa
Wyróżnienie I – Paweł Gubański kl. VIb
 
Kategoria klasy  VII – VIII
Laureat -  Tomasz Konarski kl. VIIb
Wyróżnienie I – Julia Warmbier kl. VIIa
Wyróżnienie II – Dominika Bielaszewska kl. VIIa
Wyróżnienie III – Julia Banach kl. VIIb
 
W konkursie brało udział ponad 90 uczniów.

 

..............................................................................................................................................................................

 

WYNIKI  KONKURSÓW NA ŚWIĘTO DRZEWA 2019

 

KONKURS PLASTYCZNY - „JESIENNE PRACE”
 
Klasa I
I miejsce – Dominika Wiśniewska, Kinga Witak
II miejsce – Fabian Olkowski, Bartosz Holc
III miejsce – Agnieszka Kaczyńska, Filip Muzolf
Wyróżnienie: Oliwier Pawlik
 
               Klasy II            
I miejsce – Mateusz Warmbrier (IIa)
II miejsce – Marcel Jaszkowski (IIa)
III miejsce – Julia Duszyńska IIb)
 
 Klasy III
I miejsce – Klaudia Łepek IIIb)
Wyróżnienia:  Szymon Żelazny (IIIb)
                       Bartosz Śliwowski (IIIa)
 
Klasy IV – VI
I miejsce – Kamil Dybowski (IVa )
II miejsce – Mateusz Skorupski (IVa )
III miejsce – Tamara Talaśka (Va), Martyna ćhróścińska (Vb)
Wyróżnienia: Ksawery Olkowski (Vb)
                        Paweł Gubański (VIb) i Julia Warmbier (VIIa)
 
           
Zielniki – klasy VI
 
I miejsce – Karolina Szopińska (VIa)
II miejsce – Otylia Ziółkowska (VIa)
III miejsce – Julia Kielpińska (VIa)
Wyróżnienia:  Wiktoria Baj (VIb)
                       Ksawery Krauze (VIb)
                      
Quiz „Znawca Drzew”
I miejsce – Aleksandra Lahutta (Va)
II miejsce – Lena Lewandowska (VIb) , Otylia Ziółkowska (VIa)
III miejsce – Bartosz Zieliński (VIb)
Wyróżnienia:  Olga Sadowska(VIb), Joanna Górecka (VIb), Piotr Sudoł (VIc)