Konkurs o Mozarcie


KONKURS MUZYCZNY „ WOLFGANG AMADEUSZ MOZART – ZYCIE I TWÓRCZOŚĆ” (luty-maj 2016r.)
Do I etapu czyli rozwiązania nadesłanego przez organizatorów testu teoretycznego, przystąpiło 17 uczniów z klas IV-VI naszej szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się i przystąpiło 10 uczniów. Na tym etapie uczniowie musieli wykazać się znajomością utworów Mozarta i rozpoznawać jego dzieła oraz ponownie zmierzyć się z testem teoretycznym dotyczący, życia i twórczości kompozytora. Do finału w Toruniu zakwalifikowało się 5 uczniów z klas VI (Natalia Dybowska, Aniela Mindikowska, Wojciech Malecha, Anna Krakowska, Klaudia Kuffel) i 1 uczeń z klasy V(Adam Malecha).
 
W dniu 19 maja 2016r. w Sali Prób CKK Jordanki odbył się finał konkursu „Wolfgang Amadeusz Mozart – życie i twórczość”. Wyłonieni, we wcześniejszych etapach, uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Finał podzielony był na części, z których pierwszą był test słuchowy. Kolejną fazą finału było rozwiązanie krzyżówki przez wszystkich uczestników. Ostatnia, to już niezwykle emocjonująca dogrywka o nagrody pomiędzy najlepszymi.
Do ostatniego etapu konkursu przystąpiło łącznie siedemdziesięciu uczestników z osiemnastu Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Finalistów oceniało Jury w składzie:
dr Elżbieta Szczurko (AM Bydgoszcz) – przewodnicząca Jury
dr Małgorzata Lisecka (AM Bydgoszcz, UMK Toruń)
dr Barbara Mielcarek – Krzyżanowska (AM Bydgoszcz)

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce – Anna Krakowska – Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Drzycimiu, nauczyciel – Małgorzata Sitkiewicz
II miejsce – Wojciech Malecha – Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Drzycimiu, nauczyciel – Małgorzata Sitkiewicz